MISCELLANEOUS / Musical Instruments / Violin 12612065
*
nr 1261 2065
VIOLIN
+ bow, Gefle, A Hedberg, 1916. Length: 62cm. Wear.
+ stråke, Gefle, A Hedberg, 1916. Längd: 62cm.
Condition: slitage
Estimate:
800
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday June 17 2019
at 21:00:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/6 21:25:42
1
300 kr
14/6 06:51:31
2
700 kr
17/6 20:13:48
3
500 kr
17/6 20:13:48
2
600 kr (Robot)
17/6 20:21:50
3
800 kr
17/6 20:55:18
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a hedberg fiol gefle musikinstrument stråke svensk keramik svenska keramiker
-
7231 ZITHER
Jubeltöne, Konzert Salon -Harfe, 57x44,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:38
-
8192 VIOLIN WITH BOW
, wear, damages.
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:32
*
VIOLIN
Condition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1261 2065
VIOLIN
+ bow, Gefle, A Hedberg, 1916. Length: 62cm. Wear.
+ stråke, Gefle, A Hedberg, 1916. Längd: 62cm.
Condition: slitage
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 900 |
Auction date: |
Monday June 17 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/6 21:25:42 | 1 | 300 kr |
14/6 06:51:31 | 2 | 700 kr |
17/6 20:13:48 | 3 | 500 kr |
17/6 20:13:48 | 2 | 600 kr (Robot) |
17/6 20:21:50 | 3 | 800 kr |
17/6 20:55:18 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: a hedberg fiol gefle musikinstrument stråke svensk keramik svenska keramiker
-
7231 ZITHER
Jubeltöne, Konzert Salon -Harfe, 57x44,
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:38 -
8192 VIOLIN WITH BOW
, wear, damages.
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:32